Vagina Daraltma - Vajinoplasti

Vajinanın geniş olması, vajinanın doğal yapısından kaynaklanabildiği gibi ilerleyen yaş ve normal doğuma bağlı da olabiliyor. Normal doğum sırasında vajinanın aşırı gerilmesi ve zorlanması, bu zorlanmayı rahatlatmak için yapılan epizyotomi diye adlandırılan cerrahi kesiler, bu kesilerin özensiz dikilmesine bağlı oluşan büyük yara izleri, iri bebek doğurmak, çok sayıda normal doğum yapmak, ilerleyen yaş ile birlikte dokuların eski sıkılığını kaybetmesi vajinanın gevşemesine, bollaşmasına neden oluyor. Vajina kaslarının gevşemesi, cinsel ilişki sırasında önemli bir sorun haline gelebiliyor. Özellikle normal doğumlardan sonra genişleyen vajina, penisi sıkı bir şekilde kavrayamaz, bu da kadın ile erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel doyumsuzluğa neden olabilir. Diğer taraftan vajinanın bollaşması, cinsel ilişki sırasında vajinanın normal nemlenmesinin de azalmasına yol açarak mevcut problemi daha da belirginleştirebilir. Bunun sonucunda kadın zamanla özgüvenini yitirerek cinsel yaşamdan uzaklaşabilir. Altta yatan cinsel problemler, çiftler arasındaki ilişkiyi de zedeleyebilir. Oysa günümüzde estetik vajina daraltma ameliyatları sayesinde hem kadının, hem erkeğin cinsel ilişkiden yeniden haz alması ve mutlu beraberliklerin sürdürülmesi artık mümkün.

Vajina estetiği ameliyatını, bu tür problemleri yaşayan, evli ya da bekar, doğum yapmış ya da yapmamış, genel sağlık durumu iyi olan her kadına uygulamak mümkün. Vagina estetiği ameliyatını, uygun donanıma sahip bir hastanede genel anestezi altında yapmak gerek. Ben ameliyat sırasında, vajinanın arka duvarından bir miktar doku çıkarıyorum, bununla da yetinmeyip ayrıca gevşek olan vajina kaslarını birbirine yaklaştırarak sıkılaştırıyorum, bu sayede daraltma işlemi daha sağlam ve sağlıklı oluyor. Daha sonra kesik kenarları birbirine yaklaştırarak dikiyorum, ve artık vajina daralmış oluyor. İki parmağın zorlanmadan girmesine yeterli olan genişlik, normal olarak kabul ediliyor. Estetik vagina daraltma ameliyatındaki hedef, vajina daraltılmasının yanı sıra vulva ve vajinaya estetik olarak da kabul edilebilir bir görünüm kazandırmak. Ameliyat yaklaşık 40 dakika sürüyor. Aynı gün ya da 1 gün sonra evinize dönmeniz mümkün. Fazla ağrı verici bir ameliyat değil, ameliyattan sonra hissedebileceğiniz hafif ağrı, ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol ediliyor.

Ameliyattan 1 gün sonra normal hayatınızı sürdürmeye başlayacak derecede iyileşmiş olursunuz. Vajina içinde kendi kendine eriyen dikişler uyguladığım için ayrıca dikişleri aldırma stresi ve zahmeti yaşamayacaksınız. Vajinanın tam anlamıyla iyileşmesi için gereken 3 haftalık sürenin ardından cinsel ilişkiye girilebilirsiniz.

Estetik vajina daraltma ameliyatları, inanılmaz derecede yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Bu ameliyatı olup da mutlu olmayan hasta neredeyse yok. Vajina daraltma, cinsel yaşamınızı hareketlendiriyor, kendinize olan güveni arttırıyor, cinsel doyumunuzu kazandırarak kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlıyor.